ЯК ВИГОТОВЛЯЮТЬ ДІОДИ?

LED діод – напівпровідниковий діод, що горить світлом, коли струм проходить через p-n-перехід. Щоб він видавав світіння, мають бути виконані 2 основних умови:

 • у активній області led діода ширина забороненої зони має бути наближена до енергії квантів світла видимого діапазону;
 • при рекомбінації електронно-дірчастих пар вірогідність випромінювання має бути на високому рівні.

Обидві умови в деякій мірі знаходяться в протиріччі. Так, для їх дотримання в кристалі недостатньо тільки p-n-переходу. Треба робити напівпровідникові структури, що мають безліч шарів. І саме це послужило поштовхом розвитку виробництва світлодіодів.

ОСНОВНІ ЕТАПИ ВИРОЩУВАННЯ ЛЕД ДІОДІВ

Крок 1: вирощування кристала

Основний процес цього етапу – металоорганічна епітаксії, коли відбувається зростання кристала на підкладці. Відбувається епітаксіальний зростання світлодіодів методом піролізу металоорганічних з’єднань.

Вирощування кристалів відбувається в спеціальних установках епітаксіального зростання. Товщина кожного вирощеного шару кристала ретельно контролюється. Необхідно, щоб структури на поверхні підкладки були однорідними.

Крок 2: створення чіпа

На цьому кроці відбувається планарная обробка плівок. Як це відбувається – плівка, яку виростили на підкладці, розрізається на тисячі чіпів. Основні процеси, що відбуваються на цьому етапі вирощування діода, – різка, створення контактів і травлення.

Крок 3: сортування чіпів

Інша назва етапу – биннирование. Під час його відбувається сортування чіпів на окремі бины (групи). Кожен бин має свій параметр, який може варіюватися в заданих межах. За якими параметрами відбувається сортування: напруга, довжина хвилі максимуму випромінювання, світловий потік.

Крок 4: створення led діода

Останній етап – створення світлового діода. Під час його виготовляється корпус світлодіода, відбувається підбір люмінофора, монтаж виведень. Також на цьому етапі відбувається виготовлення лінз. Вони можуть бути зроблені з різних матеріалів. Наприклад, пластик, епоксидні смоли, силікон.

До лінз, що виготовляються для світлодіодів, пред’являються серйозні вимоги:

 • високий рівень прозорості;
 • володіння температурною стабільністю;
 • забезпечення пропускання світла в усьому оптичному діапазоні;
 • хороша клейкість до матеріалів друкованих плат;
 • бути розрахованими на довгий термін експлуатації.

ДОСТОЇНСТВА ВИРОЩЕНИХ СВІТЛОДІОДІВ

Виготовлені цим способом світлодіоди мають такі переваги, як:

 • відсутність в їх складі такого небезпечного компонента, як ртуть;
 • невеликі розміри;
 • низька споживана потужність;
 • високий рівень надійності;
 • низька напруга живлення.

Світлодіоди знайшли своє застосування при випуску устаткування різних видів. Вони використовуються для виробництва світильників, прожекторів, інших джерел світла. Крім того, на основі led діодів випускаються рекламні екрани, які застосовуються для трансляції відеороликів, текстових оголошень і допомагають компаніям в розвитку бізнесу і просуванні товарів.

Наша компанія пропонує виробництво лед екранів, для яких використовуються світлодіоди, що відповідають всім вимогам якості. Вони забезпечують яскраве світіння, їх термін служби – 100000 годин. Ми виготовляємо як зовнішні, так і внутрішні світлодіодні панелі. Якщо вам потрібна попередня консультація фахівця, який допоможе вам підібрати обладнання під ваші завдання, зверніться до наших менеджерів. Вони дадуть пораду щодо вибору світлодіодного екрану і приймуть заявку на його виробництво і доставку.